Dnes je 17.07.2019, svátek má Martina

 

Aktuality

Carlos Alberto Trovarelli OFMConv – nový generální ministr Řádu menších bratří konventuálů (minoritů)

Carlos Alberto Trovarelli OFMConv – nový generální ministr Řádu menších bratří konventuálů (minoritů)

Dne 25. května 2019 generální kapitula Řádu menších bratří konventuálů (minoritů) zvolila nového generálního ministra. Stal se jím Carlos Alberto Trovarelli OFMConv.

Do čela Řádu minoritů byl zvolen jako 120. nástupce sv. Františka z Assisi. Před ním úřad zastával Ital otec Marco Tasca.

Mazi členy 202. generální kapituly, která zasedá v Assisi od 18. května, je také provinciál české provincie otec Stanislav Gryň OFMConv. Kapitula potrvá do 17. června, kdy členy kapituly přijme ve Vatikánu na audienci Svatý otec František.

 

Životopisný náčrt nového generálního ministra

Carlos Alberto Trovarelli je členem řeholní provincie „Rioplatense“ sv. Antonína Padovského v Argentině a Uruguayi. Narodil se 21. června 1962 roku v Cinco Saltos, Río Negro (Argentina) rodičům Sante Ameliemu a Juaně María. Pokřtěn byl v červnu 1962 ve farnosti sv. Jana Bosco v Cinco Saltos, a biřmován byl 4. listopadu 1972 v téže farnosti biskupem Miguelem Ángelem Alemánem. Formaci v Řádu minoritů zahájil 26. února 1984, kdy vstoupil do postulátu v městě Moreno. První časné sliby složil 15. února 1986, kdy končil noviciát ve Fray Bentos (Uruguay); věčné sliby složil 4. října 1990 v Saldán Córdoba (Argentina), a dne 25. března 1995 ve svém rodném městě Cinco Saltos byl vysvěcen na kněze.

 

Plněné funkce:

1991 – Moreno, La Reja Grande (Argentina): formator

1992-1994 – Padova (Itálie): licenciátní studium z pastorální liturgie.

1995 – Saldan, Córdoba (Argentina): formator.

1996-1997 – Buenos Aires (Argentina), klášter Nuestra Se?ora de Las Gracias: definitor a sekretář provinční (1996-1999).

1998 – Montevideo (Uruguay), mistr noviciátu.

2000-2003 – Montevideo (Uruguay), provinční definitor.

2004-2007 – San Carlos (Uruguay), provinční definitor.

2007-2015 – Předseda federace FALC

2008-2011 – Buenos Aires (Argentina), provinciál (1. kadence)

2011-2015 – Buenos Aires (Argentina), provinciál (2. kadence)

2015-2019 – Generální definitor a generální asistent federace FALC.

 

Vzdělání

Ukončil tři roky na chemické fakultě Univerzity Comahue Neuquén v Argentině (1981-1983). Dále studoval filosofii a teologii v Cetru filosofických a teologických studií (CEFyT) Villa Claret v Kordobě (Argentina) (1986-1990) na teologické fakultě v San Miguel, Buenos Aires (Argentina) a dále v diecézním semináři v Morón (Argentina) (1991).

Licenciát z teologie zaměřený na pastorální liturgii získal na Institutu pastorační liturgie (Padova, Itálie), který je pobočkou Papežského atenea sv. Anzelma v Římě (1992-1994).

 

 


Okomentovat článek
Zobrazit komentáře


 
Návštěv: 331 , Vydáno: 27.05.2019 , Komentáře: 0

Podobné články
11.10.2012 - Řím: Transitus sv. Františka
18.09.2011 - Velká Británie: Neobvyklí novicové
23.05.2011 - Austrálie: bratr menší biskupem
05.05.2011 - Slovensko: Kustodiální kapitula
07.04.2011 - Arad: Mezinárodní setkání kvardiánů
01.10.2010 - Setkání Konference CEO s generálním ministrem řádu a generálním definitoriem
24.04.2010 - Polsko: Svatá Hora Polanowska – minoritská poustevna
12.11.2009 - Minoritské misie ve 21. století
29.08.2009 - Nová minoritská kustodie v Tanzánii
10.08.2009 - Minorité v Chorvatsku
13.07.2009 - Minorité v Keni
06.06.2009 - Minoritská misie v srdci Amazonie
04.05.2009 - Minorité ve Vietnamu
15.04.2009 - Květná neděle v Jeruzalémě
17.03.2009 - Minorité v Rusku
18.02.2009 - Šest a půl století minoritů na Maltě
11.02.2009 - Minorité v Lurdech

Ze světa